Výsledkový servis z posledního herního víkendu v březnu

O posledním herním březnovém víkendu se muži se stali vicemistry kraje Vysočina, juniorky překvapivě padly s Meťákem České Budějovice, mladší kategorie si připsaly několik důležitých vítězství.

Muži "A" odjeli v sobotu 23. března 2024 k poslednímu turnaji do Třebíče, kde nejprve utkali s domácím celkem, který dokázali porazit 7:4. Druhý zápas je čekal s celkem Nového Města na Moravě. I tento zápas dokázali muži vyhrát v poměru 5:2 a pojistili si tak druhé místo v Regionální lize mužů 5., které jim zajistilo účast na nadstavbovém turnaji, kde se utkají s dalšími 4 celky a zabojují tak o možnost postupu zpět do Divize.

Elévové a elévky vlivem nemocí odjeli jako jedno spojené družstvo v sobotu 23. března 2024 do Pelhřimova. První zápas je čekal s nově vznikajícím týmem Chotěboří, ten se jim nakonec povedlo vyhrát. Dále je čekali soupeři z Pelhřimova-modří a Pacova. Oba tyto zápasy naši nejmenší prohráli, ale na závěr si, ale zpravili chuť vítězstvím na týmem Pelhřimova-žlutými. Turnaj byl proložen i nájezdovou soutěží, kde se na skvělém 2. místě umístil Zdeněk Kotlík. Za celý turnaj si děti zaslouží pochvalu, zejména, co se komunikace a nasazení týče.

Starší žáci odehráli v sobotu 23.března 2024 turnaj ve světelské sportovní hale. V prvním zápase na ně čekal soupeř Hippos ze Žďáru nad Sázavou. Hra byla velmi chaotická, ale zároveň velmi ospalá. Šancí bylo na obou stranách hodně avšak ani to nestačilo na vstřelení dvou branek v poslední minutě zápasu. Z výhry 5:4 se tedy radovali Hippos. Další zápas žáci odehráli proti Erupting Dragons z Havlíčkova Brodu, kde si vedli už o něco lépe. Zápas byl od začátku v režii světelských a díky neobdržení ani jednoho gólu se radovali z výhry 6:0. V posledním zápase nastoupili proti Spartaku z Pelhřimova. I když celý zápas vládli na balónku, tak to byl celkem dramatický zápas. Nakonec však po krásných trefách Dominika Fikara a Petra Chaloupky dokázali žáci zvítězit 2:1. Trenér Baloun kluky i holky velice chválí. Podle něj měli tradičně spinkací ráno, ale nakonec po studené sprše od Hippos  se rozehráli na výbornou a ukázali, co nich je.

Starší žákyně 3+1 se v neděli 24. března 2024 vydaly do Žďáru nad Sázavou, kde si připsaly 3 prohry a jedno vítězství. Trenér Kořán je i tak chválí za předvedenou hru. Navíc oceňuje výkon Natálie Vávrové, které v jednom zápase vstřelila hned 4 branky.

Starší žákyně 5+1 odjely taktéž v neděli 24. března 2024 do Prahy, kde se utkaly s týmy Nového Strašecí, Kunratic a Dvojky Praha D.

TJ Sokol Nové Strašecí : Sklo Bohemia Světlá n/S 6:3
Zápas v nové sestavě, kdy se holky sehrávaly. První poločas se snažily plnit úkoly, ale po individuálních chybách a i po vyloučení za špatné střídání inkasovaly dvě branky. Přesto však holky dokázaly dorovnat, ale i tak prohrávají nakonec o branku první poločas. Druhý poločas ukázaly nové chyby a soupeř, který chodí jednoduše do zakončení a nebojí se střílet nakonec vyhrává. Hra nebyla plynulá i díky rozhodčím, ale samozřejmě i nešikovností hráček, kdy se pískalo úplně vše.

Sklo Bohemia Světlá n/S : FATPIPE Tigers Start98 Kunratice 1:0
Po prvním zápase jsme si holky s trenérm řekli, co zlepší a defacto se hrálo jen na jednu stranu, kterou hlídala neskutečně šikovná gólmanka. Jediná branka zápasu padla krkolomně po dorážce těsně před koncem. Veliká radost a úleva. Tým si zaslouží pochvalu za trpělivost. Jiná dvojice rozhodčích, která nechala hru plynout a zápas měl tempo.

SK Dvojka Praha D : Sklo Bohemia Světlá n/S 0:3
Poslední zápas, kdy si holky zahrály už s jistotou udržení druhého koše na poslední kolo,z kterého se rovnou přesunou na první klubový ples ve Světlé na Sázavou v sobotu 13.dubna 2024. Všechny srdečně zveme. Zpátky k utkání, které žákyně začínají  dobře a během první minuty vedou. I přes snahu se brankově nedokázaly prosazovat až ke konci navyšíly o dva zásahy a v klidu dohrávaly, kdy srdnatému soupeři neuhýbaly v urputnosti v osobních soubojích. Na další kolo bych rád mobilizoval fanclub, aby přišel podpořit holky, které odehrály velice náročnou soutěž s kvalitními soupeři, větším cestováním a to s velice pěknými výsledky a předvedenou hrou !!!
Sestava: I. Ježdíková, N. Severová, A. Fantová, E. Hotová, Z. Daňková, V. Čápová, S. Jelínková, T. Šípová, A. Neterderová, B. Sekotová, A. Švorcová, E. Karbašová, D. Machálková.
Trenér: M. Karbaš

Juniorky čekal v neděli 24. března 2024 výjezd do Strakonic, kde se nejprve utkaly s týmem Rudých Dračic, které porazily vysoko 9:0. Druhý zápas s Meťákem České Budějovice, který měl mít také jednoznačný průběh překvapivě prohrály 1:4. Další zápasy je čekají 13. dubna 2024.