Výsledkový servis z posledního herního víkendu v této sezóně

Poslední herní víkend v této sezóně přinesl dvě výhry juniorek, výhru a prohru mužů v baráži a skvělé výkony elévů a elévek.

Elévky a elévové odehráli v sobotu 27. dubna 2024 společný turnaj ve Světlé nad Sázavou. Chlapci dokázali 3x zvítězit. Poté si připsali dvě těsné porážky, ale za týmový výkon a urputnost si zaslouží pochvalu. Stejně tak jako za celou sezónu. Děvčatům se zpočátku turnaje nedařilo a zapsaly dvě prohry, po promluvě od trenéra svůj výkon zlepšily a začaly předvádět super výkony. Jediným problémem bylo málo vstřelených branek. I tak si za celou sezónu zaslouží pochvalu za snahu a bojovnost.

Juniorky odehrály v sobotu 27. dubna 2024 dva zápasy proti Soběslavi.

Světlá nad Sázavou  – Soběslav 16:1 (7:0, 3:1, 6:0)

Světlá nad Sázavou - Soběslav 8:0 (4:0, 3:0, 2:0)

Na posledním turnaj do Soběslavi juniorky odjížděly s vědomím, že dvě výhry nad domácí Soběslaví budou znamenat zisk titulu v soutěži. Soupeř nasadil menší počet hráček, o to více světelské holky dominovaly ve hře. Na 5 gólech se podílely Marie Bartošková a Laura Karasová, 4 body zaznamenaly Kristýna Milfaitová a Magdaléna Doležalová.Po krátké pauze se Soběslaví dohrávaly odložený zápas, který se nesl v podobném duchu jako první duel. Hrálo se převážně na polovině soupeřek, nakonec juniorky vstřelily osm branek.

Dvěma vítězstvími holky dokázaly dotáhnout cestu soutěží k vysněnému cíli, zisku titulu.

Sestava: Sestava: Tereza Bláhová - Marie Bartošková, Adéla Hartlová, Markéta Chmelová, Renata Vašková - Eliška Zabloudilová, Laura Karasová,  Kristýna Milfaitová, Nikol Severová, Barbora Sýkorová, Magdalena Doležalová, Kateřina Mottlová,Nicol Neubauerová, trenéři Tomáš Rosecký a Jan Bláha.

Světelští muži "A" nastoupili v sobotu 27. dubna 2024 v Táboře ke 3. a 4. kolu baráže o postup do divize. Trenér Trtík pochvaluje vybudovanou infrastrukturu v podobě sportovní haly a zázemí. Ze sportovního hlediska bohužel došlo k nechtěnému. První zápas proti Sabots Jihlava začínal již v 9:00, což je čas, který světelským dlouhodobě nesvědčí. Po mdlé první třetině, přišla ještě horší druhá a skóre 8:3 pro soupeře nevěstilo nic dobrého. Nápor ve 3. třetině byl mohutný, a dohromady 3 vstřelené branky při hře bez brankáře dokázaly skóre korigovat na mírnější rozdíl 9:7, ale v posledních vteřinách již bylo jasno, že se skóre dotáhnout nepodaří a soupeř  ještě vsítil 10. branku do odkryté klece. Druhý zápas proti Soběslavi se odehrával v normální hrací hodinu a tím pádem výkon odpovídal standardu světelských. V druhé třetině, když svítilo skóre 7:0 pro Světlou se zdálo být rozhodnuto a bylo tak těžké udržet koncentraci, ale bylo jasné, že soupeř rozhodně nechce složit zbraně, což prokázal snížením ještě do konce druhé třetiny o 2 branky. Ve třetí třetině pak Světlá hrála, co potřebovala a i přes velkou snahu Soběslavi vysokou hrou nepustila k zásadnějšímu zdramatizování. Konečné skóre 9:4 ve prospěch Světlé nad Sázavou tedy znamená celkově druhé místo v baráži a tím pádem možnost postupu do divize