Výsledkový servis ze třetího březnového víkendu

O třetím březnovém víkendu se představila družstva mužů, dorostenek a mladších žákyň a žáků.

Mladší žáci a žákyně se v sobotu 16. března 2024 společně vydali do Pelhřimova. Týmu chlapců se dařilo. Ze 4 zápasů si připsali 3 výhry a 1 prohru s konečným skóre 37:18. Děvčata si připsala 3 porážky a 1 výhru proti Pelhřimovu.

Muži "B" a "C" odjeli v sobotu 16. března 2024 společně do Golčova Jeníkova. Tým mužů "B" odjel na turnaj ve velmi malém počtu, přestože dvakrát prohráli nejde jim upřít snaha a bojovnost. Týmu z Telče podlehli 4:7 a Přibyslavi pak 2:7.

Oba zápasy mužů "C" měly podobný průběh. V prvním zápase proti Telči bylo k vidění méně gólu. Především díky brankáři Telče se skóre zastavilo po první třetině na 1:0 pro Světlou. Bohužel druhá třetina nebyla pro Světlou přívětivá. Museli totiž dohrávat zápas v 7 lidech po zranění Petra Balouna, který skončil po nepěkném dohrání souboje ve vozidle sanitky. Třetí třetinu tudíž dohráli kluci v poklidu s balónem na florbalkách, i přes to dokázali v této třetině vsítit 3 góly. Konečné skóre 6:1.Do druhého zápasu proti Přibyslavi vstoupili muži podobně jako do prvního, po 1 třetině bylo skóre 1:1. Poté se i přes to, že na střídačce seděli 2 lidi, projevila dominance a kvalita hráčů. Konečné skóre 13:3. Ziskem 6 bodů z víkendu si muži “C” zajistili dvě kola před koncem soutěže jasné první místo v tabulce, kdy s 51 body v 17 zápasech ani jednou neprohráli.

V neděli 17.března 2024 odehrály dorostenky v Písku poslední duely základní části.
Světlá nad Sázavou - Týn nad Vltavou 9:0 (2:0, 1:0, 6:0)
1. Švorcová (Karasová), 5. Karasová (Chmelová), 13. Milfaitová, 27. Mottlová (Bohuňková), 27. Chmelová, 28. Chmelová (Nela Severová), 32. Štrálová (Neubauerová), 34. Karbašová (Štrálová), 30. Milfaitová (Karasová)

Světlá nad Sázavou - Meťák České Budějovice 6:3 (4:1, 1:1, 1:1)
4. Švorcová, 5. Karasová (Jelínková), 6. Milfaitová, 12. Němečková (Nela Severová), 23. Němečková (Nela Severová), 34. Švorcová - 11. Janoušková (Vávrová), 2é. Janoušková, 36. Hořejšová (Králová)

Na posledním turnaji základní části dorostenky potřebovaly získat minimálně dva body, aby vyhrály soutěž 1.ligy dorostenek, skupina V (Jihočeský kraj a Vysočina), která čítá devět oddílů. S domácím Týnem nad Vltavou dorostenky postupně navyšovaly náskok, aby mohly po vítězství 9:0 slavit další titul v této kategorii, již třetí v řadě po covidu. Ve druhém zápase s Meťákem České Budějovice se už holky jen bavily hrou a snažily si užít zápas. Nakonec se dočkaly dalšího vítězství, tentokrát 6:3. Úžasné poděkování připravili rodiče holkám, když je po návratu do světelské haly překvapili oslavou v bufetu, kdy se podával dort za zisk titulu.Ve 24 zápasech dorostenky dokázaly získat 64 bodů za 21 výher, jednu remízu a dvě porážky při skóre 170:42. Nyní patř mezi 16 nejlepších po základní části z 50 družstev celé České republiky. V play-off utkání o postup na MČR, kde se představí jen osm nejlepších oddílů, je čeká v neděli 7. dubna 2024 odpoledne tým IBK Hradec Králové
Sestava: Tereza Čechová - Markéta Chmelová, Klára Němečková, Eliška Karbašová, Soňa Jelínková - Nela Severová, Laura Karasová, Kristýna Milfaitová, Veronika Bohuňková, Adéla Švorcová, Kristýna Štrálová, Kateřina Mottlová, Nicol Neubauerová, trenér Tomáš Rosecký