Výsledkový servis z prvního říjnového víkendu

O prvním říjnovém víkendu do akce vstoupilo 5 našich týmů.

Starší žáci odjeli v sobotu 5. října 2024 do nedaleké Jihlavy. Zde se utkali s týmy TJ Centropen Dačice a SK Jihlava.

TJ Centropen Dačice : Sklo Bohemia Světlá n/S 7:8

Zápas, ve kterém naši starší žáci většinu utkání dotahovali soupeře rozhodla druhá třetina, kdy dali v krátkém časovém úseku pět branek, na což soupeř dokázal zareagovat vyrovnáním. Dvě minuty před koncem vstřelili vítěznou branku a konec utkání si ohlídali. Technický soupeř s šikovnými hráči mladších ročníku, který chtěl hrát florbal jim vyhovoval.

Sklo Bohemia Světlá n/S : OKNO Plast SK Jihlava Ježci 4:10

Druhý zápas na ně nastoupil soupeř, který jim vůbec nevyhovoval. První třetinu se přetahovali a hrálo se ve vysokém tempu, kdy starší žáci nedokázali vstřelit z nabídnutých okének v obraně soupeře branku. Druhá třetina, kdy se měli rovnat důrazem a agresivitou soupeři, se nepovedla. Ve třetí třetině se již projevila výhoda tří lajn, kterou domácí tým měl a skóre tak vzrostlo o pět branek právě v této části, kdy jsme inkasovali i při zkoušení si hry bez golmana. Zápas nám ukázal spoust věcí na kterých se musí pracovat.

Světelští muži "A" jeli  v sobotu 5. října 2024 k venkovnímu utkání do Brna, kde se utkali s tamními Hornets, kteří hrají tuto sezonu s obrovskou kvalitou. Oslabené mužstvo Světlé (nemoci a absence) se postavilo třem nadupaným pěticím a bohužel hned první střídaní a úvodní gól hostů naznačil, jak se utkání bude vyvíjet. První třetina skončila jasně ve prospěch domácích 5:0, druhé dějství bylo jediné vyrovnané a skončilo v poměru 2:2, ale ve třetím dějství již docházely síly k odporu a soupeř tak dokráčel k bezproblémovému vítězství 13:5.

V neděli 6. října 2024 proběhl první turnaj elévů a elévek hrající Ligu Vysočiny 3+1. Elévky měly rozpačitý začátek, poněvadž pro většinu holek to byl první turnaj v životě. Mají sice 3 prohry a 1 výhru, ale postupně se otrkaly a hrály dobře .Poslední zápas dlouho vedly díky 2 gólům Anežky Molišové, ale bohužel v poslední minutě dostaly 2 rychlé góly. Trenér Kořán vyzdvihuje výkon obou gólmanek a dále holky chválí za skvělý výkon. Elévové pod vedením trenéra Mareše zažívali ze začátku taktéž nervozitu, protože je v týmu hodně nováčků. Trenér byl ale velice překvapen ,jak kluci rychle zapadli do týmu a jak hráli. Samozřejmě se musí ještě hodně učit, ale 3 výhry a 1 prohra je super začátek. Dále doufá, že z nich opadla ta velká nervozita. Dále by chtěl poděkovat rodičům za podporu v hledišti.

Dorostenky odjely v neděli 6. října 2024 do Písku, kde si připsaly jednu výhru a nadále tak  v 1. Lize dále drží neporazitelnost.

Sklo Bohemia Světlá n/S : FBC DOŠVICH MILEVSKO 6:1

Zápas proti druhému nejlepšímu týmu v tabulce, který holky odehrály bez několika důležitých opor.Každou třetinu se holky prosadily dvěma zásahy. Ukázalo se, že tým funguje dobře, kdy každý ví, co má na svém postu dělat a v jaké intenzitě, na které části hřiště hrát. Obrovský posun s kvalitním soupeřem, pochvalu zaslouží všechny hráčky za přístup nejen k zápasu, ale i předzápasové přípravě, komunikaci a především chuti hrát a vnímat pokyny na střídačce. Při vedení  si vyzkoušely i změny v přípravě založení útoku. Střelecky se prosadilo hned pět hráček. Opět se potvrdilo, že každá hráčka je nebezpečná a dokáže se prosadit. Jedním z dalších faktorů, které se podepsali na výsledku byla fyzická vybavenost.