Výsledkový servis z prvního březnového víkendu

První březnový víkend se nesl ve znamení důležitých zápasů. Ve středu ženy odehrály rozhodující bitvu o postup do dalšího kola play-off 1.ligy žen.

Muži "A" nastoupili v sobotu 2. března 2024 k předposlednímu turnaji  v Bystřici nad Pernštejnem. První zápas proti notně posíleným Okříškám o hráče z Jihlavy, neměl daleko k utkání na divizní úrovni. Zápas byl těsný až do samého závěru, kde smolným tečováním balonku světelského hráče do vlastní brány, zaznamenal soupeř vítězný gól na 4:3. Druhý zápas proti domácí Bystřici již probíhal od začátku pouze na jednu stranu. Světelští pokračovali v tempu z prvního zápasu a zastihli domácí snad ještě v šatně nebo možná na cestě do haly. Skóre se zastavilo na hodnotě 15:3 pro Světlou a zápas nepřinesl žádné větší drama.

Play-off první ligy žen nabídlo dva vyrovnané duely, kde o postupujícím do dalšího kola musel rozhodnout až středeční duel.

V sobotu vyrazily ženy do Křenovic, kde se utkaly s domácími Aligators.

Aligators Šitbořice - Světlá n/S 5:6 pp (1:2, 1:2, 3:1, 0:1)
Do 1.kola play-off ženám tabulka základní části přinesla tým Aligatorks, kde se daly čekat vyrovnané bitvy, což se naplno potvrdilo . V prvním zápase ženy v základní hrací době zaslouženě vedly 5:2 po velmi dobrém výkonu, ale pak je domácí vytrestali z brejků a srovnali na 5:5. Dvě branky vsítila Viktorie Váňová, po jedné Adéla Hartlová, Veronika Beránková a Veronika Císařová. V prodloužení nejdřív se štěstím přestály šanci domácích, aby hned poté Šárka Kudlová ve spolupráci s Veronikou Beránkovou vstřelily rozhodující gól.

Světlá nad Sázavou - Aligators Šitbořice 2:3 pp (1:0, 1:0, 0:2, 0:1)
V neděli 3. března 2024 před 126 diváky odehrály smolnou odvetu. Přestože výkon žen byl o dost horší než v sobotu, paradoxně vedly po druhé třetině 2:0 zásluhou Leony Franclové a Karolíny Urbanové. Ve třetí třetině se hrál vyrovnaný zápas, hosté nakonec tři minuty před koncem srovnali na 2:2. V prodloužení začalo pro světelačky velmi aktivně, jenže dvě velké šance neskončily gólem. Naopak po ztrátě míčku se Aligátorky trefily přesně a sérii tak musí rozhodnout 3.zápas.
Sestava: Tereza Bláhová - Veronika Beránková, Šárka Kudlová, Marie Bartošková, Klára Petrovičová, Eva Tichá, Renata Vašková - Renata Hermanová, Viktorie Váňová, Aneta Tichá, Karolína Urbanová, Nikola Doležalová, Veronika Císařová, Klára Chmelová, Adéla Hartlová, Barbora Sýkorová, Leona Franclová, trenér Tomáš Rosecký

Aligators Šitbořice - Světlá nad Sázavou (4:0,1:1,1:1)

Rozhodující utkání 1.kola play-off ženy odehrály ve středu 6. března 2024 v SH Křenovice. Vyrovnaný zápas se hrál ve vysokém tempu. O výsledku rozhodla polovina první třetiny, kdy ženy inkasovaly v brzkém sledu tři branky. Přestože od druhé třetiny světelské holky domácí zatlačily do úporné defenzivy, dlouho se nemohly prosadit. Až za stavu 5:0 snížily brankami Šárky Kudlové a Veroniky Císařové na 5:2 a měly i další šance, leč poslední branku zápasu vsítily domácí. Trenér Tomáš Rosecká si cení toho, že holky odehrály celý zápas na 100% a donutily domácí podat naprosté maximum.  Světelačky se jako nováček soutěže nemají za co stydět, odehrály zajímavou sezónu.

Sestava: Tereza Bláhová, Nela Machalová - Veronika Beránková, Šárka Kudlová, Marie Bartošková, Klára Petrovičová, Renata Vašková - Renata Hermanová, Viktorie Váňová, Andrea Doležalová, Eva Tichá, Karolína Urbanová, Veronika Císařová, Klára Chmelová, Adéla Hartlová, Barbora Sýkorová, trenér Tomáš Rosecký

V neděli 3.března 2024 odehrály dorostenky v Písku dva klíčové duely o titul v 1.lize dorostenek, regionu Vysočina a Jihočeský kraj.
Světlá nad Sázavou - Pelhřimov 4:3 (0:0, 2:2, 2:1)
16. Milfaitová (Jelínková), 19. Karbašová, 27. Chmelová, 30. Milfaitová (Švorcová) - 19. Kyselová (Březinová), 22. Samcová (Vacková), 31. Samcová (Vacková)

Světlá nad Sázavou - Písek 5:3 (2:0, 1:1, 2:2)
6. Švorcová, 9. Milfaitová, 19. Nikol Severová (Chmelová), 30. Milfaitová, 35. Milfaitová - 16. Koutníková (Kudrnová), 35. Kudrnová (Kotrchová), 36. Kotrchová (Koutníková)

Los soutěže připravil na předposledním turnaji základní části pořádnou prověrku. Před oběma soupeři měly dorostenky jednobodový náskok, po skvělých výkonech dokázaly Pelhřimov i Písek porazit. Mnoho šancí díky vyrovnané hře k vidění nebylo, ale přeci jen světelské holky dokázaly lépe potrestat některé chyby soupeřek. Vysoké tempo zápasů se muselo všem divákům líbit. Velké poděkování patří fanouškům, kteří se až do Písku vypravili samostatným mikrobusem. O titul dorostenky může připravit jen Písek, který na ně ztrácí čtyři body, Pelhřimov se už před ně nemůže dostat. K jistotě stačí získat už jen dva body. Poslední turnaj je čeká 17. března v Týnu nad Vltavou, kde se utkají s Týnem nad Vltavou a Meťákem České Budějovice.

Sestava: Tereza Čechová - Markéta Chmelová, Klára Němečková, Eliška Karbašová, Soňa Jelínková - Nela Severová, Magdalena Doležalová, Nikol Severová, Laura Karasová, Kristýna Milfaitová, Veronika Bohuňková, Adéla Švorcová, Kristýna Štrálová, Kateřina Mottlová, Nicol Neubauerová, trenér Tomáš Rosecký

Na nedělním turnaji mladších žáků v Pacově se klučičímu týmu nadmíru dařilo. Ze 3 zápasů si připsali 3výhry. Holkám se zpočátku moc nedařilo, ale v průběhu přišlo zlepšení, které však na výhru nestačilo a z turnaje si odnáší 3 prohry.