Výsledkový servis z druhého říjnového víkendu

Juniorky si připsaly dvě výhry, mladší žáci a žákyně bojovali v Pelhřimově. Zápasy mužů, žen i starších žákyň dospěly do prodloužení.

žEJuniorky vyrazily na první turnaj v sezóně v sobotu 12.října 2024 do Týna nad Vltavou, kde odehrály dva zápasy proti týmům SK Meťák České Budějovice a Rudým Dračicím Týn nad Vltavou. Holky odjely pouze v 8 hráčkách do pole a dvěma brankářkami. Obě po domluvě nastoupily jako hráčky v poli, za což jim patří velký dík.

Sklo Bohemia Světlá n/S : SK Meťák České Budějovice 4:1

Zápas s Budějovicemi nemohl náš tým začít lépe. Během prvních třech střídání, jsme vedli 3:0. Holky pak celý zápas kontrolovaly. Vytvářely si jednu šanci za druhou a to, že zápas skončil pouze 4:1, byl pro Budějovice hodně milostivý výsledek.

Branky vstřelily: Severová, Štrálová, Doležalová M., Jahodová

Rudý Dračice MLADÝCH NADĚJÍ Týn : Sklo Bohemia Světlá n/S 2:9

Ve druhém zápase jsme byli jasným favoritem, to také holky potvrdily. Hned od začátku soupeře zatlačily před jejich bránu a bylo jen otázkou, kolik branek vstřelíme. Nakonec se skóre zastavilo na čísle 9. Naše hráčky si v závěru zápasu mohly vyzkoušet pro zpestření i hru v oslabení 5 na 3, kdy nám rozhodčí během chvíle vyloučil dvě hráčky (nutno dodat, že oprávněně).

Branky: 2x Jahodová, 2x Štrálová, Severová, Karbašová, Bláhová, Jelínková, Doležalová M.

Ženy odjely v sobotu poměřit své síly do Znojma. Vstup do zápasu se jim příliš nevydařil, když hned v 7. minutě prohrávaly 0:3. Pár minut na to však dokázaly vsítit 3 branky a přiblížit se soupeři na dostřel. Do 2. třetiny nastupovaly za stavu 3:4. V té se podařilo ženám přidat jen jednu branku, ač většinu času byly na straně soupeře. Třetí třetina byla střelecky opět vyrovnaná, neboť se oběma týmům povedlo přidat po jedné brance. V základní části zápas skončil nerozhodně za stavu 5:5 a nastalo 5minutové prodloužení, kde bohužel zvítězil soupeř.

Muži "A" nastoupili v sobotu 12. října 2024 k domácímu utkání proti týmu Florbal Jindřichův Hradec, kde se jako první ujali vedení a vesměs po celý zápas byli o krok napřed. Bohužel soupeř nepřijel dát svou kůži zadarmo a v průběhu třetí třetiny skóre srovnal a šlo se tedy do prodloužení. I přes počáteční početní výhodu Světeláci branku nevstřelili a prodloužení tedy skončilo smírně. V následujících nájezdech k rozhodnutí již dojít muselo a byli to právě hosté, kteří proměnili 2 nájezdy a odvezli si tím pádem i dva body ze Světlé. Pro domácí to byla i tak vzpruha do dalších bojů, kde se určitě můžeme těšit na další napínavé bitvy o každý metr hřiště.

V neděli 13. října 2024 si starší žákyně zajely do Třebíče. Bohužel jich jelo jen 9. Oba zápasy byly velice vyrovnané. Holky i v tak malém počtu hrály skvěle. První zápas proti Štírkám byly vyrovnaným soupeřem a dokonce dlouho vedly 2:1. Soupeřky bohužel vyrovnaly a 37 vteřin před koncem daly vítězný gól. Holky se dále snažily .Měly hodně šancí, ale nakonec prohrály 3:2. Druhý zápas proti Jiskře Měřín byl opět velice vyrovnaný, ale tam jsme tahaly většinu zápasu za kratší konec my. Holky podaly opět skvělý výkon a několika skvělými zásahy nás podržela gólmanka Viktorie Čápová. A jelikož v normální hrací době hrály 4:4 zápas musel být rozhodnut nájezdy. Tam se holkám podařilo dát 2 ze 3 nájezdu a opět je podržela gólmanka Viky, která vychytala soupeřky, Nakonec tak vyhrály 5:4 v prodloužení. Trenér Kořán dodává: "Musím pochválit celý tým. Nějaké chyby tam byly, ale holky hrály opravdu výborně. Klobouček dolů protože zápas holky hrály 3x10 min."

Mladší žáci a žákyně odjeli do Pelhřimova, kde se představili v 6 utkáních. Kluci si dokázali se dvěma soupeři poradit, poslední zápas prohráli pouze o gól. Děvčata si připsala 3 porážky. Je však nutné podotknout, že pro část z nich šlo o úplně první zápasy florbalu, navíc mezi chlapci.

Ženy odjely v neděli 13. října 2024 do nedaleké Jihlavy, kde se střetly od 14:00 se zdejším týmem. Po úvodním gólu ze standartní situace vedly světelské ženy 1:0. Poté přišel stejný průběh jako ve Znojmě a Jihlava tak po 1.třetině vedla 4:1. Po úpravě pětek si světelské ženy podmanily 2.třetinu a přidaly další tři branky a srovnaly tak stav utkání. Ve třetím dějství světelské ženy čekaly náročné 4. minuty, kdy přečkaly přesilovku domácích a Machalová vychytala i nařízené trestné střílení. V základní hrací době se o vítězi utkání nerozhodlo a nastalo tak opět 5minutové prodloužení, v němž byly lepší naše ženy a připsaly si tak další dva body do tabulky za výhru 5:4.