Výsledkový servis z druhého lednového víkendu

Světelský oddíl zažil úspěšný víkend. Z 13 odehraných zápasů se naše družstva radovala 9x.

Starší žákyně odehrály domácí zápasy v Kutné Hoře, kam administrativně spadly z důvodu pořádání na Klimešce. Soupeřky jim byly známé a dokázaly opět vítězit s ještě větším gólovým rozdílem než v předchozích utkáních s těmito týmy. FBŠ Bohemians porazily 17:0, tým Panthers Praha taktéž 17:0 a s Příbramí si poradily poměrem 10:1. I v neúplné sestavě díky spoustě omluvenek z důvodu nemocí a školních akcí se hrací den nadmíru povedl, kdy si devět statečných světelských dokázalo s přehledem poradit. Turnaj si hráčky zahrály na různých postech a podaly týmový výkon s drobnými výpadky, takže je určitě co zlepšovat. Další kolo se těší zpět do druhého koše, kam se vrací.

Sobotní domácí turnaj juniorek proti kvalitním týmům z Jihlavy a Písku odehrály v téměř kompletní sestavě, což se pozitivně projevilo na výkonu týmu. Proti méně početným soupeřkám juniorky vydržely nasazené tempo až do konce zápasů, které se hrají 3x15 minut čistého času.
Světlá n/S – SK Jihlava 3:2 (0:1, 3:0, 0:1)
První zápas s Jihlavou přinesl divákům pěkný florbal, ale také pořádné nervy, neboť se zvítězilo o pouhý gól 3:2. Po první třetině vedly soupeřky, ale ve druhé se světelačky třikrát prosadily díky zvýšenému napadání. Ve třetí třetině padl už jen jeden gól, kdy před koncem snížila Jihlava na konečných 3:2. Hrál se vyrovnaný zápas, ale přeci jen světelské juniorky byly minimálně o ten jeden gól lepší i díky neúnavné podpoře fanclubu.
Světlá n/S – Písek 10:3 (3:2, 4:0, 3:1)
S Pískem holky dokázaly  reagovat na brzký inkasovaný gól a soustředěným výkonem si došly pro vítězství s vysokým brankovým rozdílem. Padla i dokonce fanoušky vzývaná desítka. Hattrick vsítily Šárka Kudlová a Kristýna Milfaitová. Kvůli několika neodehraným zápasům jsou juniorky zatím na druhé příčce tabulky, ale při
zvládnutí dohrávek mají šanci se dostat na první místo před Jihlavu.
Sestava: Bláhová – Němečková, Vašková, Kudlová, Neubauerová, Štrálová – Hartlová, Karasová, Milfaitová, Severová, Chmelová, Doležalová, Bohuňková, Sýkorová, Zabloudilová, Mottlová, trenér Rosecký

Mladší žáci a žákyně odjeli do Pacova, kde se shodně střetli s týmy domácího Pacova, dvěma týmy Pelhřimova a jeden zápas odehráli proti sobě. Tým chlapců prožil mimořádně úspěšný den, když vyhráli všechny 4 zápasy se skóre 54:1. Děvčata si i přes velkou snahu v oslabené sestavě nedokázala se svými soupeří poradit.