Výsledkový servis z druhého březnového víkendu

V pátek sehráli odložený zápas muži "C", v sobotu hráli starší žáci a žákyně. V neděli se v domácí hale představili elévové a elévky.

V pátek 8.března 2024 nastoupili světelští muži ''C'' k dohrávce odloženého zápasu se Žďárem nad Sázavou ''C''. Zápas nabídl nadstandardní tempo hry v rámci ligy a až na nepovedenou třetí třetinu muži kontrolovali hru a ze zápasu odešli zaslouženě jako vítězové se skóre 5:3.

Starší žákyně odehrály v sobotu 9. března 2024 domácí turnaj v Kutné Hoře. Z důvodu pořadatelky se opět podívaly z prvního koše do posledního. V tomto kole došlo k zapojení hráček, které prioritně hrají soutěže na Vysočině. Některé opory zůstaly doma kvůli v přípravě na přijímačky na střední školy nebo byly poslány na Ligu starších žáků, což se na hře citelně projevilo s čímž trenér Karbaš počítal. Opory týmu také nebyly ve 100% kondici, kdy se hrálo s lehkým nachlazením, kašlem, rýmou nebo po nemoci.

FBC Žraloci Příbram : Sklo Bohemia Světlá n/S 3:3

Zápas s týmem, který hrál na dlouhé nahazování míčků, které si sbírala nejnebezpečnější hráčka týmu s číslem 21, která zaznamenala hattrick i po chybách, podcenění a lehkovážnosti našich opor. S odřenýma ušima remíza, kdy holky srovnávaly po stažení sestavy a individuální akci. Hráčky, které měly být oporami a vzít odpovědnost na sebe se úlohy nezhostily nejlépe, ale na druhou stranu soupeř dobře bránil a v brance měl velmi šikovnou gólmanku. Hráčky z trojkového florbalu se teprve rychle učily vnímat prostor a odlišnosti ve hře.

FbŠ Bohemians bílé : Sklo Bohemia Světlá n/S 2:1

Nejlepší zápas dne, kdy měl soupeř oproti minulým zápasům i opory z prvního týmu. Velmi aktivní začátek z obou stran, kdy soupeř nepříjemně vysoko napadal. Soupeř se rychle dvakrát prosadil přes naši novicku v obraně. Světelačky skórovaly jen jednou. To byly všechny branky zápasu, které padly do čtvrté minuty. Celý zápas vyrovnaná hra a chleba se lámal na konci, kdy si to na férovku rozdaly silné sestavy, ale bohužel … První věc, která byla holkám vysvětlena byla, že když je stanoveno, jak to zahrát a jedna hráčka se rozhodne jinak, tak to poznamená hru celé pětky. Druhá věc – dát branku. Prioritnímu střelci se nezadařilo i když měl dostatek příležitostí. Pozitivem byl výkon gólmanky V. Čápové a především povedená hra, kdy se tým hecl a zápas odmakal.

Rudná Panthers Praha WHITE : Sklo Bohemia Světlá 1:10

Poslední zápas přinesl během úvodních tří minut pět branek do soupeřovi sítě a poté se skóre pouze navyšuje, kdy  druhý poločas si holky zahrají bez golmanky, aby si zahrála první lajna v pěti a druhá v šesti a dostaly se všechny hráčky do pole do hry.

Zvláštní poděkování patří M. Bradáčovi, M. Chmelové, Z. Urbanové za pořadatelku v Kutné Hoře.

Sestava: E. Jelínková, V. Vlčková, A. Fantová, V. Kořánová, Z. Daňková, V. Čápová, S. Jelínková, A. Vytasilová, E. Píšková, K. Horáčková, B. Sekotová, E. Karbašová.

Starší žáci hráli rovněž v sobotu 9. března.2024 ve Žďáře nad Sázavou. Turnaj klukům výsledkově moc nevyšel, nicméně se nemají za co stydět. V prvním zápase proti domácím Hippos udělal chybu trenér, který vyhověl klukům s tím, kde chtějí hrát. Navíc se projevila také ranní únava, takže si ze zápasu odnesli prohru 5:1. Do dalšího zápasu již vstupovali v tradiční sestavě a bylo to znát. Se soupeřem z Dačic hráli svojí hru, soupeři nenechali ani kousek místa a byla z toho první výhra na turnaji 7:3. V posledním zápase na ně čekal vedoucí tým tabulky z Moravských Budějovic. Po dvou vyrovnaných třetinách však soupeř do třetí třetiny vstoupil lépe a to světelský tým neunesl a prohrál 6:2. Trenér  Baloun kluky chválí, i když podle něj měli na více, tak se turnaj celkem povedl. Dále by chtěl vyzdvihnout výkon oslavence Petra Chaloupka a ještě jednou mu popřát hodně vstřelených gólu a rozdaných nahrávek.

Elévové a elévky rozehráli svůj turnaj v neděli 10. března 2024 ve sportovní hale ve Světlé nad Sázavou. Kluci si připsali po jedné výhře a remíze, k tomu přidali i dvě prohry, pramenící z neproměňování šancí  a nehlídání soupeřů.  Holky vybojovaly jednu remízu. A 3x svým soupeřům podlehly těsným rozdílem.