Výsledkový servis z 18. a 19. listopadu 2023

O víkendu hrály své zápasy oba týmy žákyň a "A" tým mužů.

Starší žákyně, které místo toho, aby bojovaly ve třetím koši, administrativně spadly do posledního, kde si svůj postup přesvědčivě vystřílely. A v sobotu tak nedaly svým soupeřkám v Kutné Hoře šanci.  Cílem turnaje bylo zapojit tři lajny a dát šanci hráčkám mimo základní sestavu. Z důvodu omluvenek a onemocnění se to nepodařilo, ale i 13 hráček je velmi dobrý počet. V prvním zápase se žákyně utkaly s týmem FbŠ Bohemians bílé, který porazily 16:1. V zápase nastoupily proti druhému celku pražského týmu, který je poskládaný z mladších ročníků a sbírá  zkušenosti.  Žákyně si s chutí zastřílely a postupně navyšovaly brankový příděl. O poločase došlo ke změnám na postech, což nedělalo hráčkám problém. Podle trenéra Karbaše postupem času i nejsobečtější hráčky přestaly zbytečně předržovat míček a začaly rychleji nahrávat a hrát týmověji, na čemž se společně domluvili před turnajem. Druhé utkání proti domácímu týmu FBC Kutná Hora holky vyhrály poměrem 15:3, což je zatím nejvyšší výsledek ze tří letošních vzájemných utkání. Začátek byl nervózní a soupeř, který hrál první utkání se dostal i do vedení. Postupně holky začaly rychleji kombinovat a přehrávat soupeře, který běhal, bojoval a snažil se nedat nic zadarmo. Mrzuté jsou tři branky, které holky inkasovaly při technické chybě na florbalce.  Trenér Karbaš má jasno, na techniku a skills se s holkami bude muset více zaměřit. Se silnějšími soupeři by zbytečně darované míčky při driblingu a vedení bolely. Třetí tým nedorazil a tak dívky odehrály po oficiální části přátelská utkání s oběma týmy, které si také chtěly zahrát. Tyto zápasy odehrály bez trenéra na střídačce v uvolněném režimu flow a  i tak si holky dotancovaly si k vysokým výhrám.  Za celý turnaj hráčky zaslouží pochvalu za plnění pokynů a chuť si jít zahrát florbal s hlavou nahoře a hledáním nejlepších řešení pro tým. Pozitivem turnaje je, že se v kanadském bodování až na jednu výjimku prosadil celý kádr. Jednoznačným cílem na další kolo je opět postup.

Jejich kolegyně (hrající soutěž 3+1, kde nastupují hlavně mladší žákyně a nově příchozí děvčata) vyrazily teprve na druhý turnaj až do Moravských Budějovic. Kromě jednoho poločasu proti Měřínu, kdy se vůbec nevedlo, holky předvedly nadějné výkony do budoucna. Výsledky zde nejsou tak důležité, takže cenná je i jedna remíza proti domácím 2:2 , dále to byly prohry proti Měřínu 2:8 a Jihlavě 2:9 a 4:5.

Muži "A" v neděli 19.11. odjeli do Pelhřimova, kde proběhl turnaj v duchu boje o první místo v tabulce. Domácí Pelhřimov "B", který byl v těsném závěsu za Světlou na druhém místě, chtěl tento stav zvrátit a posunout se na první místo. Nutno podotknout, že s nabitou sestavou nechtěli ponechat nic náhodě. Od prvních vteřin zápasu bylo znát, že se bude jednat o velice těsné utkání, kde si ani jedna strana nedá nic zadarmo. Jako zásadní moment utkání lze považovat, že se kluci po obdrženém gólu ve 3. třetině na 2:4 ve prospěch soupeře semkli a ani na vteřinu nezapochybovali o své hře a síle utkání zvrátit ve svůj prospěch. Téměř okamžitě přišly dva rychlé góly a srovnání stavu na 4:4, o další minutu později již stav 5:4 pro Světlou, načež soupeř dokázal odpovědět také rychlým gólem na skóre 5:5. Nicméně následná branka Andreje Čapka zůstala již bez odezvy soupeře i přes závěrečnou hru v 6. Náročné utkání, které mělo vše, co se dá od dvou nejvýše umístěných celků čekat a lze kluky jen pochválit za bojovný výkon a vytvoření náskoku na čele tabulky. Druhé utkání proti Třebíči "B" se odehrálo již téměř v poklidném tempu a atmosféře. Soupeř, který se nenachází v ideálním herním rozpoložení rychle zaujal obranné pozice a snažil se hrozit z breakových situací. Naneštěstí pro soupeře jsme situace dohrávali většinou až do jejich branky a tím pádem jsme moc breaků nenabídli. Konečné skóre 15:3 ve prospěch Světlé je tedy poměrně vypovídající.