Dorostenky na Salming Cupu 2024

Dorostenky se vydaly na letní turnaj Salming Cup do Prahy.

Salming Cup 2024

Po jednodenním odpočinku po soustředění se tým dorostenek v sobotu 24. srpna 2024 vydal na dvoudenní turnaj do Prahy. Nově vybudovaný tým s novými hráčkami, gólmankou a hned sedmi staršími žákyněmi v sestavě šel sbírat cenné zkušenosti a především se stmelovat a zvykat si na novou kapitánku týmu, kterou si sám zvolil. Ubytování bylo hned vedle chodovské haly, která byla v parnou sobotu krásně chlazená. Ubytováni i s restaurací, kde jsme se stravovali bylo hned vedle haly, takže jediným cestováním bylo do OC Westfield Chodov na nákupy.

Gullivers Brno : Sklo Bohemia Světlá nad Sázavou 6:4

První půli jsme si holky zvykaly na rychlejší tempo hry a inkasovaly pět branek. Druhou půlku zápasu se jim podařilo vyhrát  1:4. Slušný výsledek s týmem, který skončil bronzový.

FBC Došwich Milevsko : Sklo Bohemia Světlá nad Sázavou 2:2

Zápas , který holky rychle prohrávají o dvě branky a ke konci po úpravách v sestavě vyrovnávají. Hráčky zahrály, co se domluvilo na střídačce a výsledek se dostavil.

Sklo Bohemia Světlá nad Sázavou : ACEMA Sparta Praha 1:3

První zápas, kde dorostenky našly herní pohodu. Na šance by zápas vyhrály. Rozhodl jeden sporně neuznaný gól a jeden sporně vstřelený, kdy se po odpískání faulu míček kutálel několik metrů a protihráčka vystřelila na branku bez golmanky, kdy jsme hráli v šesti hráčích v poli. Po zápase se dostavila  lehká trpkost.

FBC Liberec : Sklo Bohemia Světlá nad Sázavou 5:1

První půli čtvrtfinále dorostenky rychle prohrávají 4:0 a soupeř je ve všem přehrává. Druhou půli se změnilo rozestavení a soupeř polevuje v tlaku.Cenná zkušenost s pozdějším vítězem, který nepoznal hořkost porážky a vyhrával vysokými výsledky.

FBC DDM Kati Kadaň : Sklo Bohemia Světlá nad Sázavou 4:2

Soupeř v semifinále ,na kterého jsme si děvčata věřila. Ale bohužel během dne se k jedné zraněné hráčce přidaly další tři z první lajny. Naštěstí se jedná jen o lehčí zranění a hráčky se dají do sezony určitě dokupy. V zápase byla patrná okénka, kdy byla vidět únava a z toho pramenící nepozornost. Na druhou stranu i lehkost a rychlost v přechodu do útoku. Holky si vyzkoušely další herní systémy, které fungují ,pokud je hráčky chápou, plní a nevnášejí si do nich své osobní nápady.

ACEMA Sparta Praha : Sklo Bohemia Světlá nad Sázavou 6:0

V začátku utkání holky diktovaly tempo hry, ale bohužel po vstřelené brance začal mít soupeř navrch a gólmanka pochytala veškeré naše šance. Ke konci hry jsme si vyzkoušeli osobní hru s větším důrazem a agresivitou při napadání.

Sestava: M. Oulehlová, K. Jahodová, S. Jelínková, N. Vávrová, M. Vašíčková, B. Sekotová, E. Karbašová, N. Smolová, E. Jelínková, A. Teclová, E. Orlíčková, A. Fantová, L. Haasová, N. Vaková, K. Štrálová.

Trenér: M. Karbaš

Zvláštní poděkování rodičům za podporu týmu a pomoc s logistikou.